Skoči na glavno vsebino

Teden pisanja z roko 2020

Letos se je tudi naša šola pridružila Društvu Radi pišemo z roko in učenci podružnične šole so se v tednu od 20. do 24. januarja 2020 bolj osredotočeno lotili pisanja in natančno opazovali svoje in rokopise svojih sošolcev. Sicer je za naše učence pisanje z roko še nekaj vsakdanjega in šele kasneje v višjih razredih posegajo po elektronskih pripomočkih.

Dandanes pa  je v naši družbi pisanje z roko vse bolj redko in  vsi se poslužujemo le še tipkanja po računalniški tipkovnici in drsenja po zaslonu.  Lepopisje je v šolah že zdavnaj pozabljeno in takšen teden nas le opomni, kako pomenben je zapis z roko ter kako edinstvena je pisava vsakega posameznika.

Poleg zapisov slovenskih pregovorov je bilo zanimivo pisati tudi v angleškem jeziku in svoje rokopise postaviti vsem na ogled na našem šolskem hodniku.

(Skupno 152 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost