Skoči na glavno vsebino

Uspešni na jubilejnem – 10. državnem literarnem natečaju Pavčkove vitice

V petek, 20. oktobra 2023, je v avli OŠ Toneta Pavčka v Mirni Peči potekala prireditev ob zaključku 10. literarnega natečaja Pavčkove vitice. Tudi tokrat je bil odziv na natečaj izjemen, nanj se je pod budnim očesom 104 mentoric odzvalo 348 učenk in učencev iz 76 slovenskih osnovnih šol. Rdeča nit pesniškega ustvarjanja je bila pesem Toneta Pavčka Pesem o zvezdah, po kateri so poimenovali tudi letošnji zbornik in vanj uvrstili 383 pesmi. Strokovna ocenjevalna komisija je med prispelimi deli iz vseh treh kategorij (1., 2. in 3. VIO) izbrala devet najboljših pesmi. Med tremi najbolj uspešnimi v kategoriji 1. VIO sta tudi naša drugošolca: Aleks Saje in Max Rošker. Našo šolo je na zaključni prireditvi v idiličnem okolju Mirne Peči zastopal Aleks s starši in razredničarko Renato Časar. Prevzel je priznanje, knjižno nagrado in zbornik Pesem o zvezdah zase in za sošolca Maxa, za preostale sodelujoče naše šole na natečaju pa zahvale (Sara Jovičić in Ava Vorih, obe 8.a, pod mentorstvom Tatjane Praprotnik Žaucer in preostalih 16 učenk in učencev 2.a razreda). K izjemnemu uspehu iskreno čestitamo.

(Skupno 136 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost