Skoči na glavno vsebino

Mednarodno sodelovanje z OŠ Sv. Sava Kraljevo

Konec novembra 2023 (29. 11. 2023 – 2. 12. 2023) so nas obiskali gosti iz partnerske šole – OŠ Sv. Sava Kraljevo. Našo šolo so obiskali ravnatelj Zvonko Ljubisavljević in trije učitelji, z namenom poglabljanja medsebojnih odnosov, izmenjave dobrih praks ter načrtovanja izmenjave učencev v tem šolskem letu. Naši gosti so si ogledali šolo, način poučevanja, znamenitosti mesta Maribor ter se udeležili bazarja z božičnim koncertom.

Osnovna šola Sv. Sava vsako leto posebej svečano obeležuje praznik njihovega zavetnika, začetnika šolstva v Srbiji – Svetega Save. Ob tej priložnosti so jim obisk vrnili tudi pomočnica ravnatelja Rafaela Voglar, vodja projekta “Sodelovanje s srbsko šolo Sv. Sava” Mojca Cvikl, učiteljica Manuela Soršak ter inkluzivni pedagog Vojko Vunderl. Na obisku v Kraljevu (25. 1. 2024 – 28. 1. 2024) so si ogledali šolo ter se udeležili šolskih in občinskih prireditev ob prazniku Sv. Save. Obisk pa je bil namenjen tudi načrtovanju izmenjave učencev. Bili so zelo lepo sprejeti in vsi se že veselimo, da bodo v aprilu nekateri naši učenci obiskali Kraljevo ter tako ponovno obudili tradicijo izmenjav med šolama, ki se je začela že v 70ih letih prejšnjega stoletja.

(Skupno 81 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost