Skoči na glavno vsebino

Izobraževanje učiteljic v sklopu Erasmus+ projekta: Nove priložnosti za osebno in strokovno rast

V okviru Erasmus+ projekta so se tri učiteljice naše šole udeležile izobraževalnih aktivnosti v Sevilli, kjer so pridobivale nove kompetence na različnih področjih, pomembnih za njihov poklic. Izobraževanje je bila priložnost za strokovno nadgradnjo, osebno rast ter krepitev kulturnih kompetenc.

Ena izmed učiteljic se je udeležila izobraževalnega programa, osredotočenega na umetno inteligenco. Ta program je ponujal vpogled v sodobne aplikacije in orodja, ki jih lahko učitelji uporabijo v svojem poučevanju. Učiteljica je imela priložnost raziskovati različne AI aplikacije, ki jih je mogoče vključiti v vsakodnevno delo v učilnici. Obenem se je seznanila z novimi pristopi k uporabi tehnologije, kar ji bo omogočilo, da na sodoben in učinkovit način obogati učne ure.

Drugi dve učiteljici sta obiskali izobraževanje, osredotočeno na prepoznavanje in naslavljanje nasilja v šolskem okolju. Program je nudil poglobljeno razumevanje različnih vrst nasilja, s katerimi se učitelji lahko srečujejo v svojih učilnicah, ter orodja in strategije za učinkovito ukrepanje v takšnih situacijah. V sklopu izobraževanja so se učiteljice seznanile z metodami, kako prepoznati zgodnje znake nasilja, tako fizičnega kot čustvenega, ter kako zagotoviti podporo žrtvam. Pomemben poudarek je bil tudi na preprečevanju nasilja in ustvarjanju pozitivnega, varnega okolja za vse učence.

Poleg strokovnega znanja so udeleženke izobraževanj imele priložnost, da okrepijo tudi svoje kulturne kompetence. Sevilla, z bogato zgodovino in kulturo, je bila odlična destinacija za tovrstno izkušnjo. Spoznavanje lokalne kulture, običajev in jezika je omogočilo učiteljicam, da se bolje povežejo z različnimi kulturnimi ozadji svojih učencev in razširijo svoje poglede na svet. S tem so pridobile pomembno znanje za delo v raznoliki učilnici, kjer kulturne razlike igrajo pomembno vlogo.

Izobraževanje v okviru Erasmus+ projekta je bilo dragocena izkušnja, ki je učiteljicam omogočila tako strokovni kot osebni napredek. Pridobljeno znanje bodo lahko uporabile pri svojem vsakdanjem delu, bodisi pri vključevanju novih tehnologij v pouk bodisi pri obvladovanju zahtevnih situacij, kot je nasilje v šolskem okolju. S tem izobraževanjem pa so se tudi približale ciljem Erasmus+ programa, ki spodbuja izmenjavo znanj, izkušenj in najboljše prakse med evropskimi učitelji.

(Skupno 46 obiskov, današnjih obiskov 1)

Orodna vrstica za dostopnost