Subvencija šole v naravi in druge oblike pomoči za družine v stiski

Iz državnega proračuna se zagotavljajo sredstva za financiranje obveznega programa osnovne šole, ki se izvaja kot šola v naravi, eni generaciji učencev letno (5. razred).

Za učence, ki zaradi socialnega položaja ne zmorejo v celoti plačati prispevka za šolo v naravi, šola pri določitvi višine dodelitve sredstev upošteva naslednje kriterije:

• prejemanje denarne socialne pomoči po predpisih o socialnem varstvu,
  • višina otroških dodatkov,
  • brezposelnost staršev,
  • dolgotrajne bolezni v družini,
  • dolgotrajnejši socialni problemi in druge specifike v družini.

Postopek subvencioniranja ŠVN

Starši v svetovalni službi pridobijo vlogo za dodelitev subvencije ŠVN. Izpolnjeno vlogo oddajo razredniku ali šolski svetovalni službi. Glede na razpoložljiva sredstva iz državnega proračuna, komisija za dodelitev subvencije ŠVN odloča o višini dodelitve sredstev za posameznega otroka.

Druge oblike finančne pomoči

V primeru finančne stiske ali izrednega dogodka lahko starši pridobite vlogo za ustrezno pomoč v šolski svetovalni službi. Šolska svetovalna služba v sodelovanju z vodstvom in zunanjimi institucijami individualno obravnava posamezno vlogo in poskuša zagotoviti primerno obliko pomoči.

(Skupno 13 obiskov, današnjih obiskov 1)