Skoči na glavno vsebino

Starejši učenci postali OBČINSKI PRVAKI v nogometu

Starejši učenci so postali OBČINSKI PRVAKI v nogometu!?! Ni šlo gladko, je bilo pa izjemno dramatično! Čestital nam je sam kapetan NK Maribor, Marcos Tavares, ki je tudi podal začetno žogo v finalni tekmi. Nepozabno. Prvo tekmo proti OŠ Martina Konšaka smo suvereno dobili z 1:0, v polfinalu pa smo po dobri igri naših nasprotnikov (OŠ Kamnica) igrali neodločeno z 1:1. Sledili so kazenski streli, kjer smo zadeli vse 3 zadetke (nasprotniki zadeli 2) in tako zmagali s 4:3. Sledila je finalna tekma proti OŠ Bratov Polančičev. Drama se je pričela v 1. polčasu, ko smo igrali neodločeno in kljub veliko strelom obeh ekip ostali pri 0:0. V drugem polčasu smo povedli z 1:0 in lažje zadihali. Vendar. Nasprotniki so kmalu izenačili na 1:1. Ni trajalo dolgo, ko so učenci nasprotne ekipe še enkrat zadeli na 2:1. Čas se je iztekal in možnosti za izenačenje so se manjšale iz minute v minuto. Neverjetno, a 5 sekund pred iztekom časa tekme smo izenačili na 2:2. Posledično so zopet o zmagovalcu odločali kazenski streli. Bilo je napeto kot britev in športna pedagoga obeh šol sva se spraševala o vzdržljivosti živcev in poguma…trije kazenski streli (2:2 v kazenskih strelih) niso bili dovolj, odločila sta dodatna strela obeh kapetanov ekip. Najprej je streljal kapetan nasprote ekipe in naš vratar je uspešno ubranil!?! Sledila je smrtna tišina in nemirna žoga na črti je samo povečevala nestrpnost. Naš kapetan je v slogu Tavaresa, ki je opazoval dogajanje izza črte igrišča in se čudil napetosti, suvereno zadel odločilen strel 🙂 Zmagaaaaa! In tako so starejši učenci naše šole postali OBČINSKI PRVAKI. S tem nadaljujejo tradicijo odličnih predstav na parketu učencev OŠ Draga Kobala iz preteklih let. Seveda pa so se z dosežkom uvrstili tudi nadalje na Področno prvenstvo, ki bo potekalo v torek, 18. decembra.

Čestitamo vsem nogometašem in jim želimo uspešno igranje na Področnem prvenstvu!

(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)