Skoči na glavno vsebino

Obisk Predsedniške palače v Ljubljani

23. november je bil za našo šolo poseben dan, saj je ob državnem prazniku generala Rudolfa Maistra skupina učencev in učiteljev obiskala Predsedniško palačo v Ljubljani. Pozdravil in sprejel nas je predsednik države gospod Borut Pahor, ki je častni pokrovitelj vseslovenskega šolskega narečnega festivala Vsaka vas ima svoj glas. 12. oktobra smo praznovali 60. obletnico OŠ Draga Kobala in gostili zaključno prireditev Vsaka vas ima svoj glas. Naši učenci so bili dve leti nagrajeni, letos pa nam je pripadla čast, da smo lahko svoj prispevek zaigrali tudi v Predsedniški palači. Besedilo govori o učencih nekoč in danes, nastalo je na osnovi spominov nekdanjih učencev in delavcev šole. Gospodu predsedniku Borutu Pahorju smo izročili okvirjen lipov list s številko, ki je posebno darilo naše šole. List je z lipe, ki stoji ob vhodu v šolo in je tudi naš simbol. Izročili smo mu spominski zbornik, ki je izšel ob tej priložnosti. Učenci so bili gostje v njegovi pisarni. Z nami je poklepetal in povedal, da naj otroci sledijo svojemu srcu. S slovensko besedo smo obeležili sto let Maistrovega prevzema oblasti v naših krajih.

 

 

 

 

 

 

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost