Skoči na glavno vsebino

Kobalov vrt

Kobalov vrt,  je vrt na katerem naši učenci zelo uživajo, je kraj sprostitve, igre, zabave in odgovornosti.  Je vse to in še mnogo več.

Hvaležni smo, da imamo vrt na katerem imamo trajnice in zelišča. Nekaj pa nas zelo žalosti,”Eko lumpi”, kot jim pravijo naši najmlajši pa nam včasih ponagajajo in nam smetijo okoli našega vrta, takrat smo vsi žalostni in ne moremo razumeti, da “Eko lumpi” to počnejo. Mi smo prepričani, da jih bo to tudi nekega dne minilo. Tako je sedaj ob naši vrtni klopci postavljen koš za smeti.

Pred počitnicami smo pridno zasadili krokuse v okviru projekta The Crocus Project, ki ga vodi učiteljica Marjetka Berlič. Grabljali smo listje, opazovali kutino in nešpljo, opazovali travo, si ogledali obnovljen kompostnik in iskali “hitrega krta”.

Tudi srečo z vremenom smo imeli, sonce nas je grelo in božalo ter nas resnično spravilo v dobro voljo.

Ker se dnevi krajšajo, se tudi gospa jesen pridno “oblači” v prečudovit plašč jesenskih barv.

Naše vrtno sporočilo: postojte, poglejte sedaj svoje vrtove in se naši materi naravi zahvalite za pridelke in urice, ki ste jih sproščeno preživeli na svojih vrtovih.

Vse dobro in zdravo vam želimo učenci in mentorica dejavnosti šolski vrt Lidija Hruškar.

(Skupno 89 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost